Uudised


Kontaktandmed

autokoolide kontor on avatud:

E, T ja N kell 15:00-18:00
K 8:30-13:00 ja 15:00-18:00
R, L ja P suletud

Vasara 50, Tartu
50113

Wärdi LEX OÜ
Vasara Autokool OÜ
Ropka Erakool OÜ
Ropka Autokool OÜ
Tartu Autokool OÜ
W-LEX Koolitus OÜ

kontakttelefon:
 52 73 611 

e-post
autokoolid@gmail.com
vasara.autokool@gmail.com

Koostööpartnerid:
TEOORIA.EE

Ave Autokool
Eesti Autokoolide Liit
B-kategooria koolituskursus

B- kategooria mootorsõiduki juhi koolituskursuse algastme auditoorne koolitus koosneb 40 teooriatunnist (teooriatunni pikkus 45 minutit), vähemalt 21-st sõidutunnist (sõidutunni pikkus 45 minutit) ja pimeda- ning algastme libedasõidust. Teooriaõppes on koolitus jagatud 15 loenguks.

Koolitust on võimalik läbida ka e-õppe vormis, sellisel juhul omastatakse põhiline osa materjalist interneti kaudu Teooria.ee keskkonnas ja autokoolis loengutes peab käima ainult 3 korda.

Lisaks tuleb läbida koolituse jooksul 16 akadeemilise tunni pikkune esmaabi koolitus.

Meie õppekava koolituse täpse sisu ning ülesehitusega tutvumiseks.

Põhiõpetajad on H. Pärn ja L. Lukjanov, kursuste nominaalpikkus (st. teooriakursuse pikkus) on 8 nädalat auditoorses õppes ja 6 nädalat e-õppes.

Koolituse lõpuks peab õpilane olema suuteline autoga liikluses iseseisvalt osalema, olles seejuures ohutu nii enda kui teiste suhtes. Kursuse lõpuks peab tulevane juht valdama ka esmaabi võtteid, mistõttu ongi kohustuslik läbida ka 16- tunnine esmaabi koolitus. Algastme koolituse lõpuks peaks õpilane sooritama riiklikud teooria- ja sõidueksamid ning selle tulemusel saama esmase (alates 18. eluaastast) või piiratud (16-17-aastaselt) juhtimisõiguse.

Kahe aasta jooksul peale esmase juhtimisõiguse saamist jätkub juhi õppimisperiood (Eesti seaduse kohaselt peab selle perioodi jooksul olema algaja autojuhi auto ees ja taga nähtaval kohal algaja juhi tunnusmärk- "vahtraleht") - peamiselt iseseisva juhina liikluses. Selleks, et juht saaks kahe aasta möödudes vahetada esmased juhiload põhilubade vastu, peab ta läbima lõppastme koolituse

Selleks, et pakkuda potentsiaalsetele klientidele võimalikult suurt valikut esmaste juhtimisoskuste õppimiseks, pakume erinevate komponentidega koolituspakette. Koolitust saab meil läbidda nii manuaal- kui automaatkäigukastiga autoga

"Miinimumpakett"- See pakett sisaldab 21 sõidutundi ja teooriakursust (sõltuvalt valikust siis kas auditoorset või e-õppes). Selle paketi hinnaks on 370 eurot, milles ei ole ei pimedasõitu, algastme libedasõitu ega ka esmaabikoolitust. Seetõttu ei ole see soovitatav valik, kuna autokooli lõpetamiseks on vaja ka mainitud puuduvad osad läbida ja neid eraldi juurde ostes läheb koolitus kokkuvõttes kallimaks. Lisasõidutund selles paketis on 18 eurot ühe 45-minutilise tunni eest.

"Täispakett"- selle paketi hinda on algusest peale arvestatud sisse kõik, mis on vajalik, et autokool lõpetada- täismahus teooriakursus, 21 tavalist sõidutundi, pimedasõit, algastme libedasõit ja samuti ka esmaabi koolitus, lisaks on siin paketis boonusena ka meeldetuletussõit enne riiklikku sõidueksamit. Paketi hind on 480 eurot. Lisasõidutund maksab selle paketi valinule 18 eurot.

Pakett "Lisatunnid". Sellesse on lisatud kohe algusest peale 10 sõidutundi lisaks kohustuslikele (st. 31 sõidutundi ja algastme libedasõit ning pimedasõit, samuti meeldetuletussõit enne riiklikku sõidueksamit) ja samuti ka esmaabikoolitus. Selle paketi hind on 630 eurot. Teooriat saab õppida nagu ikka nii auditoorses kui e-õppe vormis. Selle paketi peaksid valima need, kes pole varem autodega kokku puutunud või lihtsalt arvavad, et nad tahaksid olla sõidueksamiks paremini valmis. Lisaks on selles paketis lisatunni hind odavam kui teistes pakettides- üks 45-minutiline sõit maksab 16 eurot


koolituste alguskuupäevad hinnakiri Koolitus Avalehele