Uudised

Kas teadsid, et koos CE-kategooria juhtimisõigusega kantakse nüüd juhilubadele ka T-kategooria juhtimisõigus?

Kontaktandmed

autokoolide kontor on avatud:

E - N 15:00 - 18:00
R, L ja P suletud
Vasara 50, Tartu 50113

firmad:

Vasara Autokool OÜ (10241957)
Ropka Erakool OÜ (11755121)
Ropka Autokool OÜ (11581000)
Tartu Autokool OÜ (11961783)
W-LEX Koolitus OÜ (12004954)
Wärdi LEX OÜ (10241549)

kontakttelefon:

52 73 611

e-post:

autokoolid@gmail.com
vasara.autokool@gmail.com

Koostööpartnerid:


C- ja C1- kategooria juhtide koolitus

C- kategooria juhtimisõigus annab võimaluse juhtida mootorsõidukit, mille täismass ületab 3500 kg ja on mõeldud (enamasti) kauba veoks. Koolitusse kuulub 20 õppetundi teooriat ja 10 sõidutundi õppesõitu (kui eelnevalt on olemas C1-kategooria, siis 5 tundi õppetundi teooriat ja 5 sõidutundi).

C1- kategooria juhtimisõigus lubab juhtida sõidukit, mille täismass ületab 3500 kg, aga ei ületa 7500 kilogrammi. C1-kategooria koolituse saab läbida koos B-kategooria koolitusega (sellisel juhul on õpe kombineeritud) või peale B-kategooria juhtimisõiguse saamist (siis on koolituse maht 20 õppetundi teooriat ja 10 sõidutundi õppesõitu)

Õppe teemad ja mahud
teooriaõpe tundide
arv
sõiduõpe tundide
arv
liiklusalased seadused ja määrused
liiklusreeglid ja käitumine liikluses
sõiduki käsitsemine

Liiklusohutus
Sõiduki juhtimine õppeplatsil
(vahekontroll)
liikluspsühholoogia Sõiduki juhtimine liikluses
sõiduki tundmine, autorongi ehitus Sõiduki juhtimine erioludes
teooriaeksam vabateema (kõigi
teemade arendamiseks)
teooriaõpet kokku 20 sõiduõpet kokku 10

Loenguid on teooriaõppes kokku 6, kindlad loengud on kolmel järjestikusel neljapäeval kell 17:15, ülejäänud loengute graafik antakse registreerumisel ja esimeses neljapäevases loengus. Kui õpilasel on juba varem C1- kategooria olemas ja soovib õppida C-kategooria kursusel, on tal kohustus läbida vähemalt 5 akadeemilise tunni jagu teoorialoenguid. Õpilane ja õpetaja koos hindavad, milliseid loenguid ja sõidutunde ning millises mahus on tarvis, lõpuks peavad olema saavutatud samad õppeväljundid nagu pika koolituse puhul.

E- õppe puhul loengutes kohal käimine kohustuslik pole, kogu materjal läbitakse e-keskkonnas. Väga soovitatav oleks vähemalt esimeses loengus siiski viibida. Sõidutunde võib alustada peale esimese teema läbimist teooriakeskkonnas

Hinnakiri
Kursuste algusajad
Õpetajad
Õppekorraldus
Kuidas registreeruda
Õppe struktuur
C- kategooria õppekava
C1- kategooria õppekava

Teooriakursuse pikkus on C ja C1- kategoorial 15 päeva (arvestades kursuse registreerimiskuupäevast), BC1- kategooria puhul 8 nädalat. Loengud toimuvad C- ja C1- kategoorias kolmel järjestikusel neljapäeval kell 17:00 ja lisaks ka esmas- ja teisipäevadel algusega kell 18:00. kõik täpsed päevad ja kellaajad antakse teada registreerumisel või e-maili teel. C- ja C1- kategooria kursused tavapäraselt lõpetatakse 9 nädalaga, BC1- kategooria puhul 17 nädalaga.

Registreerumiseks peaks tulema kohale ükskõik millisel kontori lahtioleku ajal. Registreerumiseks on vaja kehtivat arstitõendit ja vähemalt 300 eurot esimeseks sissemakseks. Esimese sissemakse (nagu kogu summa) võib muidugi maksta ka ülekandega.

Täpsem info kontaktnumbritelt või e-posti aadressilt.


koolituste alguskuupäevad hinnakiri Koolitus Avalehele